Minimalismus pro každý den

@Mimo Systém
@Enviro
@Byznys
Masterclass

Minimalismus pro každého


Žijeme v době, kdy je pro Amazon jednodušší vyhodit tričko, které zákazník vrátil nenošené, než ho opět prodávat.

V době, kdy si můžeme dovolit pronajímat osobní sklady na věci, které se už nevejdou do našich bytů, jejichž velikost se za posledních 70 let zdvojnásobila.

Oddělili jsme od věcí jejich užitnou funkci a někteří z nás si jejich nakupováním krátkodobě řešíme problémy v našich životech. Utrácíme velké množství peněz za věci, které nepotřebujeme a s velkou pravděpodobností je brzo vyhodíme, místo toho, abychom je investovali do věcí, které nám skutečně přináší radost a spokojenost.

Nestálo by za to vyměnit 80 % šatníku, který nenosíte, za lepší dovolenou? Anebo investovat peníze místo do nákupu věci, kterou vám nabízí reklama a vy ji ani nepotřebujete, do něčeho, co vám přinese skutečné a dlouhodobé štěstí? Třeba do vašich přátel?

Na základě výsledků z ekonomie, behaviorální psychologie i sociologie si projdeme současný stav nadkonzumu a plýtvání a řekneme si, jak z toho v našich životech ven a co podle výzkumů přináší spokojenost a štěstí do života. Zjistíte, že minimalisté nejsou lidé, kteří žijí v holobytu s jednou meditační podložkou a miskou na rýži, ale lidé jako vy.

 
KUDYKAMPUS, Praha

Inspirátor

Počet volných míst: Neomezeně
Cena: 1 kredit