Zažij propojení terapie a přírody

@Komunikace a úmění
Masterclass
Duševní zdraví a péče o něj je nedílnou součástí života každého z nás. Jsme součástí přírody, tam je nám dobře, proč to tak je? Jaké léčivé účinky má příroda na náš organismus a naší duši? Proč je přínosnější poskytovat terapii venku, než uvnitř? Jak se přiblížit sám k sobě?

Větší zájem o přírodu v poslední době má svůj odraz i v terapeutické práci. Příroda nabízí oproti terapeutickému křeslu jinou dimenzi zážitku. Vyrazit s klientem ven totiž rozhodně není jen nouzové řešení – když chodíme a mluvíme, naše mysl a tělo se integrují. Pokud jsme v něčem zaseknutí, zjistíme, že nám pomáhá pohyb a chůze vpřed.

Adam ti představí svou cestu psychologa a zakladatele Terapie mezi stormy. Vyzkoušíš si blahodárné účinky přírody na zklidnění mysli a zvědomění těla. Dozvíš se o dalších přístupech práce v přírodě - Lesní lázeň, Aktivní imaginace, Meditace, Zvídavost. Vyzkoušíš si praktické rozměry terapie v přírodě, zaměření se na chůzi a mindfulness a naučíš se několik technik na zvládání stresu.
zastavka metra Roztyly smerem do Kunratickeho lesa - https://mapy.cz/s/dehosemabu Map location 50.0371289N, 14.4776615E (tel na Adama je 723017336)

Inspirátor